6 Eylül 2018 Slovenya Ülke Gününe sizleri de bekliyoruz!
07.08.2018

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Dış İlişkiler departmanının düzenlediği Ülke Günleri seminer serisinde sıra Slovenya da!

6 Eylül 2018 tarihinde WT Club Ege konferans salonunda gerçekleşecek Slovenya Ülke Günü, Türk firmalarının dünyaya açılmalarını sağlamak ve uluslararası yatırımcıların ülkemizde yeni yatırımlar yapmalarına imkan sağlayarak ekonomimizin gelişmesini  hedeflemektedir.

Etkinliğe konuşmacı olarak Slovenya Büyükelçisi Ekselans İgor Jukic, Slovenya SeeMeet organizasyon yetkilileri Franc Gönc ve Mihael Leskovar katılım sağlayacaktır. Etkinliğin amacı, ülke yetkilileri ile sizleri tanıştırmak, ülke hakkında detaylı bilgi vermek ve ticari potansiyelinizi arttırmaya yardımcı olmaktır.

Slovenya, Orta Avrupa'nın güneyinde yer alan bir ülkedir. Güçlü ve çeşitlendirilmiş bir imalat sanayisine sahip, başlıca önemli sektörleri; otomotiv, elektrik elektronik sanayi, ilaç-kimya sanayi, metal işleme sanayi, kağıt ve kağıt ürünleridir.

İstikrarlı bir ekonomiye sahip olan ülkenin en önemli özelliği iyi yetişmiş ve verimli bir iş gücü yapısına sahip olmasıdır. Slovenya, yüksek gelir grubundaki gelişmiş ülkelerden de  birisidir.

Siz de ülke günlerinde yer almak istiyorsanız İDTM Dış ilişkiler departmanı ile iletişime geçiniz!

LCV: Sefanur GÜVERCİN
Tel: 0212 468 52 30
Email: sguvercin@wtcistanbul.netGeriye Dön