WOW Kongre Merkezi

İstanbul'un ilk en büyük konaklamalı kongre merkezi WOW Istanbul Convention Center A ve B olmak üzere karşılıklı 2 ayrı bloktan oluşmaktadır. A Blok'da yer alan Safir Salonu, 3108 m2 büyüküğü, 4000 kişi kapasitesi ve 8.60 metre tavan yüksekliği ile, İstanbul'un kolonsuz en büyük toplantı salonu ünvanına sahiptir. Safir Salonu'nun fiziki yapısı, etkinliklerde eşzamanlı olarak toplantı, sergi ve yemek gibi hizmetleri verebilme imkanı sağlamaktadır. Safir toplantı salonunun 1260 metrekare büyüklüğünde fuayesi bulunmaktadır. Fuaye eşzamanlı olarak farklı organizasyonlara göre 3'e bölünebilmektedir. Safir ile birlikte A blokta 8 adet ,en küçüğü 20 metrekare, en büyüğü 220 metrekare ölçülerinde, 10 kişiden 235 kişiye kadar hizmet verebilen toplantı salonları bulunmaktadır.

WOW Istanbul Convention Center B Blok'ta, bölünebilen 21 adet toplantı salonu bulunmaktadır. En büyüğü teleskopik mobil tribün sistemine sahip, tavan yüksekliği 7 metre, toplam alanı ise 1177 metrekare büyüklüğünde olan Yakut Salonu'dur. Türkiye'nin açılır kapanır ilk mobil tribün sistemine sahip salon 1200 kişiye kadar oditoryum düzeninde hizmet verebilmektedir. Yakut Salonu istenildiği takdirde üç ayrı salona bölünebilmektedir. 5 dakikadan daha az bir sürede otomatik olarak açılabilen teleskopik mobil tribün sistemi ile Türkiye'nin anında oditoryum düzeni sağlayabilen tek toplantı salonu olma özelliğine sahiptir. B blokta yine aynı kompleks içinde yeralan diğer salonların büyüklükleri 70 ile 225 metrekare arasında değişmektedir. Tesiste ayrıca dinlenme, çalışma ve toplantı odalarının bulunduğu bir VIP salonu bulunmaktadır.

Toplam 34 toplantı salonu, 6500 kişi kapasitesi ve 8500 metrekare toplantı alanı ile uluslararası ve ulusal kongre ve toplantılara ev sahipliği yapan WOW Istanbul Convention Center'da, toplantı salonlarının yanı sıra eğlence ve yiyecek-içecek servislerinin bulunduğu sosyal alanlar da bulunmaktadır. Tematik ve özel dekorasyonuyla tesis bünyesinde yeralan, restoran, cafe ve bar olarak hizmet veren Choppers Point Istanbul; Türk ve Dünya mutfağı lezzetleri sunan zengin menüsü yanısıra bowling ve bilardo gibi aktivite alanları ile gelen konuklarına keyifli zaman geçirecekleri ortam sunmaktadır.

Ulusal yada uluslararası kongreler ve tüm toplantılar için en önemli unsurlardan birisi de ulaşım kolaylığıdır. WOW Istanbul Convention Center Dünya Ticaret Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi'ne yürüme mesafesindedir. Şehir merkezine en hızlı bağlantıyı sağlayan metro istasyonu ise tesisin hemen önünde yer almaktadır.